Free online OCR

ÜCRETSİZ* çevrimiçi Optik Karakter Tanıma (OCR) özelliğimizi kullanarak istediğiniz görseli, taranmış belgeyi ya da yazdırılmış PDF’yi saniyeler içinde düzenlenebilir belgelere dönüştürün. Görsellerden metin tanımak için ÜCRETSİZ* OCR özelliğimizi kullanın.

Dosyayı buraya bırakın ya da

  • Google Drive
  • Dropbox
Dosyalarınız güvende

Dosyalarınız sunucularımızda yalnızca 24 saat süreyle saklanır, bu süreden sonra kalıcı olarak imha edilir.

OCR nasıl kullanılır

1 Çevrimiçi veya çevrimdışı

Soda PDF’nin ücretsiz OCR online yazılımını kullanarak görsel dosyalarından metin oluşturun. Optik Karakter Tanıma özelliğini her uygulamadan, istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde kullanabilirsiniz! Soda PDF Online üzerinden çevrimiçi olarak veya Soda PDF Desktop’ı bilgisayarınıza indirerek çevrimdışı olarak çalışın. OCR gibi kolay kullanımlı PDF araçlarını ve diğer PDF değişiklikleri hizmetlerimizi, ister çevrimiçi ister çevrimdışı kullanın!

2 OCR’yi Çalıştır

PDF belgelerinizle daha fazla işlem yapın! Dosya yükleyip OCR’yi kullanarak, PDF belgenizdeki metin içeren taranmış görselleri, aynı bir Microsoft Word işlemcisindeki gibi kopyalayıp yapıştırabileceğiniz ve düzenleyebileceğiniz düz metne dönüştürün.

3 E-posta ile gönderin

PDF dosyanız oluşturulduktan sonra, PDF’yi bilgisayarınıza indirerek ve belgenizin içindeki OCR içeriğini doğrudan web tarayıcınızda görüntüleyerek online OCR’ye erişim sağlayın. Yazılımımız yeni, düzenlenebilir PDF’nizin çıktısını aldığında, OCR belgenizi e-posta üzerinden gönderebilir ve diğer kişilerle paylaşabilirsiniz.

OCR’nin işlevi nedir?

OCR’nin işlevi belgeleri zamanında ve yerinde dijital hale getirmeye yardımcı olmaktır. Dosyaları yeniden yazmak ya da görsel dosyaları içindeki metni elle yazmak yerine, OCR’yi kullanarak görseliniz ya da taranmış belgenizin içindeki metni otomatik olarak taratabilir ve tanıtabilirsiniz.

Bir örnek: yazdırılan belgenizi taratın, masaüstü ya da çevrimiçi olarak Soda PDF’yi açın ve OCR özelliğimizi kullanıp görselinizi metin için taratarak görselinizi düzenlenebilir bir dosyaya dönüştürün! OCR, daha düzenli ve kolay bir iş akışı ve belge yönetimi için zamandan kazanmanıza ve dosyalarınızı hızla dijital hale dönüştürmenize yardımcı olur. Soda PDF’deki arkadaşlarınız sayesinde en sonunda masanızı bir düzene kavuşturabilir ve OCR’nin gücünden yararlanarak dijital ve kâğıtsız hale dönüşebilirsiniz!

Laptop

Biliyor muydunuz?

OCR, belgelerin dijitale dönüştürülmesinde önemli bir araçtır

OCR Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin

OCR nedir ve bir görsele nasıl OCR uygulanır?

Resimlerin içindeki bilgileri taramak ve tanımak

OCR’mizi kullanarak ya da baştan başlayarak PDF’ler oluşturun

How to OCR a PDF

what is OCR

What is OCR Software & How Do I Use OCR in PDFs

Use OCR in PDF to quickly recognize or edit the text within any scanned document or image file. Learn how to use OCR software in PDF with Soda PDF.

Digitalize files with OCR

How to Digitize Your Files With OCR

Organize printed documents with ease using OCR software. With Soda PDF’s easy-to-use OCR tool, you can easily store files or search and edit the text.

Go Paperless in 2021

Top 5 Reasons to Go Paperless in 2021

Save time, money, and the enviornment by going paperless in 2021 using Soda PDF, an efficient document management software with easy-to-use tools.

* Boyut ve günlük kullanım sınırlamaları geçerli olabilir. Avanquest 2022, tüm hakları saklıdır.