PDF’yi Excel’e dönüştürün

Soda PDF’in ÜCRETSİZ* PDF dosyalarına dönüştürme aracı ile herhangi bir PDF dosyasını hızlıca ve kolayca PDF’ye dönüştürebilirsiniz. Sadece birkaç tıklamayla PDF dosyalarını Excel tablolarına çevirin.

Dosyayı buraya bırakın ya da

  • Google Drive
  • Dropbox
Dosyalarınız güvende

Dosyalarınız sunucularımızda yalnızca 24 saat süreyle saklanır, bu süreden sonra kalıcı olarak imha edilir.

PDF Excel’e nasil dönüştürülür

1 Bir dosya seçin

PDF Excel çevirme işlemi basittir. İlk adım PDF’den Excel’e dönüştürücü aracımızda işlemek istediğiniz dosyanın seçilmesidir. Doğrudan bilgisayarınızdan yükleyerek ya da Google Drive veya Dropbox gibi bir bulut depolama hizmeti üzerinden PDF Excel çevirme işlemi yapılacak bir PDF dosyası seçebilirsiniz. Yüklemek için PDF dosyasını kutuya sürükleyip bırakmanız da yeterlidir. Yüklendikten sonra aracımız PDF’nizi bir Excel belgesine dönüştürmeye başlar.

2 Görüntüle ve İndir

PDF dosyasından dönüştürme işlemi tamamlandığında, Excel belgenizi bilgisayarınıza indirip tarayıcınızda görüntüleyerek belgenize erişebilirsiniz. Dosyayı tekrar bilgisayarınıza ya da Google Drive veya Dropbox gibi bir bulut depolama hizmetine de indirebilirsiniz. Dosyanızı istediğiniz konuma indirebilirsiniz. Ayrıca, size belgeniz için yalnızca 24 saat süreyle erişilebilir olacak bir bağlantı gönderebiliriz. Bu bağlantı, PDF’den Excel’e dönüştürme aracımızı kullandığınız dosyaya erişim sağlayacaktır.

Laptop

Biliyor muydunuz?

PDF sayfaları Excel e-tablolarına dönüşecektir

PDF’yi̇ Excel’e dönüştürme hakkinda daha fazla bi̇lgi

Korunan dosya düzeni

Ücretsiz* aracımızla, PDF’den dönüştürme süreci tamamlandığında PDF dosyalarınızın düzeni yeni Excel dosyasında korunur. Excel tablolarına PDF dosyasındaki boşlukların yerini alacak şekilde boş hücreler yerleştirilecektir. PDF Excel çevirme işlemi yaptığınızda PDF dosyalarınızın orijinal renkleri, kenarlıkları ve yazı tipleri bozulmadan kalır. Yeni dosyanız orijinal biçimlendirmesinden hiçbir şey kaybetmez. Aslında, tamamen düzenlenebilir olduğu için yeni dönüştürülmüş belgeniz üzerinde şimdi daha fazla biçimlendirme ve iyileştirme yapabileceksiniz. Yeni belgenizi ihtiyaçlarınıza göre tamamen kişiselleştirebileceksiniz.

Excel Dosyanızı düzenleyin

Microsoft Excel matematik formülleri içerebilirken PDF belgeleri içeremez. Bu yüzden PDF Excel çevirme işlemi yaptığınızda, oluşturulan Excel tablosunda hiçbir formül yeniden oluşturulmaz. Aracımız, orijinal belgenizdeki tüm verileri yenisine dönüştüreceğinden, belgeniz Excel’e dönüştürüldüğünde tüm formülleri yeniden ekleyebileceksiniz. Sanki orijinal belgeniz hep bir Excel belgesiymiş gibi olacak. Ücretsiz* PDF dönüştürme aracımız dönüştürülen belgenizi istediğiniz gibi düzenlemenize olanak sağlar. Dosyalarınıza Excel’e özel öğeler ekleyebilir ve bu şekilde ihtiyaçlarınıza uygun bir belge oluşturabilirsiniz.

PDF’ye geri dönüştürün

Eski PDF'nizi özlüyor musunuz? Excel dosyanız düzenlendiğinde, onu bir Microsoft Excel belgesinden tekrar bir PDF belgesine dönüştürebilirsiniz. Belgenizi PDF’ye dönüştürmenizin pek çok avantajı vardır. PDF, belge görüntülemenin evrensel yöntemidir ve belge paylaşmaya karar verdiğiniz herkesin belgenizi düzgünce görüntülemesini sağlar. PDF’ye dönüştürme, dosyalarınızı görüntülemeyi ve dağıtmayı basitleştirir. Bunu yapmak için ücretsiz* çevrimiçi Excel’den PDF’ye dönüştürücü aracımızı kullanarak Excel dosyalarınızdan istediğinizi tekrar bir PDF’ye dönüştürün. Ücretsiz* aracımızla, PDF dosyalarına dönüştürmek, PDF dosyalarını birçok diğer dosya biçimine dönüştürmek kadar kolaydır.

Çevrimiçi araçlarımızı kullanarak Word belgelerini PDF’ye, PowerPoint belgelerini PDF’ye, JPG belgelerini PDF’ye, HTML’yi PDF’ye, GIF’leri PDF’ye,TXT’yi PDF’ye dönüştürebileceğinizi ve başka birkaç dosya biçimini daha dönüştürebileceğinizi biliyor muydunuz?

Bu araca puan ver
()

* Boyut ve günlük kullanım sınırlamaları geçerli olabilir. Avanquest 2022, tüm hakları saklıdır.